•Cvičení pro spalování tuků•

5. prosince 2008 v 20:38 | Belissima |  Pohyb
Namísto, abyste neustále redukovali počet kJ při jídle, je mnohem účinnější zvýšit jejich spotřebu pohybem. Začněte docela pomalu s těmito aktivitami: Stoupejte nahoru po schodech, namísto abyste jezdili výtahem. Jezděte do práce na kole, namísto autem. Dojděte pěšky k poštovní schránce. Spojte drobné nákupy s procházkou.


Popožeňte svou látkovou výměnu! - Vaše látková výměna bude povzbuzena už těmito činnostmi, které jsou pro vaše tělo nezvyklé. Když to budete takhle dělat po delší dobu, budete odbourávat stále více tuku - a kila se začnou rozpouštět. Při pohybu - a samozřejmě zvýšenou měrou při sportu - spalují svaly energii. Příslušné buňky přeměňují při tělesné činnosti velké množství sacharidů a tuků a vytvářejí tzv. adenosintrifosfát (ATP), který zásobuje energií svaly. Přitom nejde v první řadě o to, vypěstovat si mohutné svaly. Zcela naopak, hlavní výhodou při sportu je aktivace látkové výměny. Čím víc svalů se vytváří, čím více jich je v pohybu, tím více spotřebují energie. Až nakonec dojde i na rezervy k tomu určené, totiž na tukové buňky.
8 000 kJ je optimální množství - Vědci zjistili, že lidé s nadváhou mohou cíleně zhubnout, když budou mít týdenní spotřebu 8 000 kJ navíc. To nemusí nutně znamenat tvrdé hodiny tréninku. Můžete se udržovat fit i běžnými denními činnostmi a přiměřenou námahou. Aniž byste nějak zvlášť sportovali, ztratíte za týden 8 000 kJ, když:
  • denně si uděláte tříkilometrovou procházku
  • denně vystoupáte schody
  • týdně budete jezdit dvě hodiny na kole
  • týdně budete alespoň dvě hodiny věnovat domácím pracím
Ze začátku se ale nepřepínejte a budujte si svůj sportovní program pomalu! Jenom tak si vytvoříte svalstvo a později cíleně odbouráte přebytečný tuk v těle. Na to jsou dvě pravidla:
1. Čím intenzivnější a kratší je sportovní činnost, kterou provozujete, tím více spálíte sacharidů!!!
2. Když své tělo zatěžujete málo, zato ale po delší dobu, začnou svaly spalovat tuk!!!
Když budete provozovat sport pravidelně, pomůže vám to k lepší látkové výměně, usnadňující hubnutí. Vytrvalostní sport je pro lidi s nadváhou dnes důležitější než kdy předtím. Jenom stálým pohybem totiž může být vytvořeno hodně svalové hmoty.
Sportovní činnost bohužel nezaručuje žádné cílené odbourání tuku na určitých kritických místech těla. Jenom tam, kde pracuje hodně svalových skupin, může být spáleno hodně tuku. Proto je kromě čistě posilujících cvičení důležitý vytrvalostní sport. Jen tak uvedete do pohybu hodně svalů a také tím zvětšíte jejich objem. Posilovací gymnastická cvičení a dostatek sacharidů a bílkovin jsou nejlepší předpoklady k získání pěkné postavy. Když pak budete posilovací trénink ještě kombinovat s vytrvalostním, velmi rychle se zbavíte nežádoucího tuku. Zabráníte tím také tomu, abyste byli během diety ochablí a unavení, naopak - budete se cítit fit a plní energie!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama