•Desatero zdravého hubnutí•

5. prosince 2008 v 19:50 | Belissima |  Diety
  1. Jezte pravidelně v malých dávkách, nejlépe 5krát denně (nebudete mít pocit hladu, čímž zabráníte nárazovému přejídání a následnému tloustnutí).
  2. Snažte se, aby Váš energetický příjem nebyl vyšší než výdej (nebudete přibírat na váze a pokud do svého denního režimu zařadíte i fyzickou aktivitu, půjdou i kila dolů).
  3. Nedovolte, aby tuky tvořily více než 30 % Vašeho denního energetické příjmu (zabráníte předčasnému vzniku aterosklerózy a snadněji udržíte optimální hmotnost).
  4. Viditelné živočišné tuky, jako jsou máslo a sádlo, omezte nebo ve svém jídelníčku raději úplně vynechejte. Místo nich používejte rostlinné tuky a oleje (budete lépe chránění před srdečně-cévními onemocněními).
  5. Pokuste se z ovoce a zeleniny udělat součást každého jídla a do jídelníčku je zařadit 5krát denně (vitaminy, minerální látky a další aktivní součásti rostlin jsou vhodnou prevencí předčasného stárnutí a civilizačních chorob). Doporučené množství je 500 g ovoce a zeleniny za den.
  6. Nahraďte potraviny z bílé mouky celozrnnými a tučné mléčné výrobky zakysanými nízkotučnými. Přednost dávejte bílým libovým masům před tučnými červenými. Zařaďte do jídelníčku také ryby (nejlépe 2krát týdně).
  7. Nebojte se ochutnávat nové druhy potravin a zkoušet nízkotučné verze tradičních pokrmů (předejdete stereotypu a budete moci jíst svá oblíbená jídla bez zdravotních rizik např. z nadměrného příjmu energie).
  8. Sladkosti, slané pochutiny a uzeniny jsou potraviny, bez nichž se zcela jistě obejdete (a nebudete tak přijímat prázdné kalorie).
  9. Tekutiny jsou stejně důležité jako kvalitní strava - přijímejte je v dostatečném množství 2 - 3 litry denně, nejlépe v neslazené podobě (mladistvý vzhled, zdravé ledviny a psychická pohoda Vám budou odměnou).
  10. Zdravé stravovací zvyklosti se velmi snadno učí v dětském věku - dejte svým dětem ten nejlepší dárek do života, který jim můžete dát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama